П`ятниця, 18-Лип-2025, 03:44

Психологія сім'ї

Календар
«  Березень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2014 » Березень » 04 » Поняття сім'ї
22:06
Поняття сім'ї

Існує безліч визначень сім'ї в соціології А.Г. Харчев визначав сім'ю як засноване на шлюбі та кровній спорідненості об'єднання людей, пов'язане спільністю побуту та взаємною відповідальністю. Сім'я-це історично конкретна система взаємин між подружжям, батьками та дітьми, як малої групи, пов'язаної шлюбними чи родинними відносинами. 
Первісну основу сімейних відносин становить шлюб. Шлюб-це історично змінюється форма відносин між чоловіком і жінкою, за допомогою якого суспільствовпорядковує і санкціонує їх статеве життя і встановлює їхні подружні права і обов'язки. Проте, родина являє собою більш складну систему відносин, чим шлюб, тому об'єднує не тільки подружжя, їхніх дітей, а й інших родичів. Сім'я це спільність людей, заснована на триєдиних відносинах "подружжя - батьківства - спорідненості". Це основний тип сім'ї, налічує в Росії 60-70% із загального числа вступили в шлюб. Бездітні молодята -15-20% і бездітні подружжя -10-15%. 
Тому сім'ю, в строгому сенсі слова, не слід зводити тільки до шлюбу, sex-партнерства, або співжиття. Їх частіше називають "сімейні групи". Сім'я - не шлюбна група, а соціальний інститут, тобто система зв'язків і взаємодій між членами сім'ї, які виконують функцію відтворення населення та регулювання відносин між статями, батьками і дітьми. 
Поняття сім'ї має соціальний, а не юридичний характер. У зв'язку з цим у правових актах поняття сім'ї пов'язані з встановленням кола осіб, що утворюють її склад. Встановлення ж кола членів сім'ї у свою чергу залежить від того, який зміст вкладається в поняття "член сім'ї". Коло членів сім'ї, пов'язаних правами і обов'язками, по-різному визначається в залежності від цілей правового регулювання в різних галузях права - сімейному, цивільному, трудовому і т.д. Він різний і в різних правових інститутах однієї галузі права (наприклад, у житловому і спадковому праві). 
У СК РФ немає загального визначення сім'ї з причини, зазначеної вище. У силу різного визначення сім'ї в різних галузях законодавства включення визначення поняття "сім'я" в СК РФ і встановлення вичерпного переліку членів родини могло б призвести до порушення їх прав або до необгрунтованого розширення кола членів сім'ї. Проте терміни "сім'я", "член сім'ї" часто вживається в СК РФ.Терміни шлюб і сім'я, як у повсякденній мові, так і в наукових публікаціях знаходяться поруч, що дійсно правомірно, оскільки реальності, що позначаються цими термінами, тісно взаємопов'язані. Однак шлюб і сім'я-не одне і теж, це не тотожні, а швидше пересічні поняття, адже сім'я може існувати без шлюбу, а шлюб без сім'ї. 
Сім'єю називають соціальні об'єднання, члени якого пов'язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю та взаємодопомогою. По суті родина являє собою систему відносин між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми, засновану на шлюбі або кровній спорідненості і мають історично визначену організацію. 
Іншими словами, сім'я - це новий об'єкт, з новими властивостями, де старі властивості сім'ї можуть таємничим чином зникнути. Сім'я - це перш за все відносини між її особами. Ми часто не розуміємо, що створити сім'ю - це означає не тільки знайти людину і поставити відповідний штамп у паспорт. Створити сім'ю - це означає побудувати відносини любові, взаєморозуміння і підтримки. 
Сім'я-осередок (мала соціальна група) суспільства, найважливіша форма організації особистого побуту, заснована на подружньому союзі і родинних зв'язках, тобто відносинах між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми, братами і сестрами, та іншими родичами, котрі живуть разом і провідними спільне господарствона основі єдиного сімейного бюджету. Життя сім'ї характеризується матеріальними і духовними процесами. Через сім'ю змінюються покоління людей, в нійлюдина народжується, через неї продовжується рід. Сім'я, її форми і функції прямо залежать від суспільних відносин в цілому, а також від рівня культурного розвитку суспільства. Природно, чим вище культура суспільства, отже тим вище культура сім'ї. 
Багатопланові контакти соціального працівника з сім'ями, породжувані потребами спільної діяльності, є своєрідними формами прояву загальних закономірностей соціальної роботи з сім'єю. У свою чергу вони обумовлюють його соціально-педагогічні поняття про поведінку індивіда і малої соціальної групи, про типи сім'ї та процесах її соціалізації, поведінці складних структур і різноманітності культурних систем, а також про власне особистості соціального педагога чи працівника і властивих йому професійних якостях.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 555 | Додав: Tori | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: